Przejdź do treści

Grunt z piaskiem kwarcowym

  • przez

Piasek kwarcowy

Naturalny surowiec powszechnie występujący na naszej planecie składający się z minerałów kwarcu. Minerału bardzo wytrzymałego i stabilnego co wynika z jego krystalicznej struktury. Kwarc jest chemicznie obojętny dla bardzo wielu substancji, także tych, które zawierają kwasy czy zasady. Posiada również właściwości dielektryczne – czyli słabo przewodzi prąd. Dielktryk – izolator elektryczny, tak więc jest w pewnym sensie “izolatorem”. Te właściwości głównie przyczyniły się do tego, że piasek kwarcowy jest wykorzystywany w budownictwie.

Co daje piasek kwarcowy w gruncie

Grunt, podkład, substancja, środek, które ma za zadanie poprawić przyczepność, a właściwie sczepność podłoża. Zastosowanie piasku kwarcowego w gruncie w znacznym stopniu, poprawia warunki tej sczepności. Krystaliczna budowa piasku i jego wytrzymałość, pozwala stworzyć szorstką, bardzo przyczepną powłokę, będącą bazą pod następne warstwy. Zastosowanie zwykłego piasku nie pozwala osiągnąć takich parametrów sczepności jak w przypadku piasku kwarcowego. Zwykły piasek jest mniej wytrzymały i jego struktura nie jest tak jednorodna jak w przypadku piasku z kwarcu.

Dlaczego grunt z kwarcem ?

Grunt sczepny z piaskiem kwarcowym posiada niebywałe parametry sczepności. Oczywiście wszystko zależy od składu danego gruntu. Im więcej piasku kwarcowego tym lepiej. Niektóre produkty zawierają śladowe ilości tego piasku. Jak wybrać właściwy produkt. Warto porównać wagę jeżeli np. 5 litrów waży 5 kilogramów, tzn. że w opakowaniu mamy praktycznie samą wodę. Grunt z kwarcem można stosować na wszystkich podłoża, dedykowany jest jednak do podłoży trudnych tam gdzie inne grunty nie dają rady to grunt z piaskiem kwarcowym sobie poradzi bez najmniejszych problemów. Coś więcej na temat gruntu sczepnego z piaskiem kwarcowym możecie się dowiedzieć przechodząc na stronę : https://ecotecto.com/produkty/grunt-sczepny-z-piaskiem-kwarcowym/

Tagi: